Srbija već premašila dva miliona turističkih dolazaka, oboreni rekordi iz prethodnih godina
Letnja turistička sezona u Srbiji zvanično je počela, a prvi pokazatelji ukazuju da bi 2026. godina mogla da bude rekordna po broju turista. Prema rečima državnog sekretara u Ministarstvu turizma i omladine Uroša Kandića, već u prvoj polovini godine premašeni su rezultati iz prethodnih sezona, a očekuje se da će pozitivan trend biti nastavljen tokom jula i avgusta, koji tradicionalno predstavljaju vrhunac turističke sezone.








