Sušenje posteljine ne mora da bude teško ili dugotrajno ako to uradite na pravi način. Jedna žena je uspela da osuši svoju posteljinu za samo četiri sata, bez upotrebe sušilice ili grejanja.
Posteljinu i ćebad može biti teško sušiti kod kuće tokom zime, posebno ako pokušavate da izbegnete korišćenje centralnog grejanja ili mašine za sušenje veša kako biste izbegli visoke račune za struju. Međutim, sušenje veša u kući može izazvati kondenzaciju, buđ i vlagu.
Posteljina se ovako može osušiti za četiri sata
Anđela Patrone je prošle godine isprobala odvlaživač vazduha, koji joj je promenio život i takođe smanjio račune za struju tokom zime. Ne samo da pomaže da se odeća i posteljina osuši u veoma kratkom vremenskom periodu, već i sprečava pojavu buđi, neprijatnih mirisa i kondenzacije. Odvlaživač sakuplja višak vlage u vazduhu i sakuplja je u svom rezervoaru. Ako ga često koristite, rezervoar treba redovno prazniti.
„Kada sušim posteljinu i drugi veš, uvek počinjem da perem u mašini za pranje veša na ciklusu ispiranje-centrifuga da bih uklonila što više vode. Posle toga, veš stavljam na stalak za sušenje – obično koristim dve police odjednom, jer širenje veša omogućava brže sušenje Kako sam morala da osušim i veš i posteljinu u isto vreme, prvo sam stavila posteljinu na stalak, stavljajući manje komade na dno“, rekla je Anđela za Express.
Zatim je dodala: „Nakon što sam napunila stalak odećom, stavila sam čaršave na vrh, pazeći da su strane čaršava otvorene kako bi vazduh iz odvlaživača mogao slobodno da cirkuliše. Sledeći korak je bio da postavim odvlaživač između dva stalka. Za one koji koriste samo jedno postolje, važno je da uređaj bude okrenut na stranu postolja.
Kada uključite odvlaživač, važno je da proverite nivo vlažnosti u prostoriji – najbolje je između 40 i 50 odsto. Čim ga uključite, on meri vlažnost u prostoriji.
Iako nije neophodno, nakon 30 minuta možete okrenuti police kako biste bili sigurni da mašina efikasno osuši ceo veš.
„Posle četiri sata, odeća i posteljina su bili potpuno suvi i mirisali su neverovatno sveže, kao da se suši napolju. Dok četiri sata zvuči kao dugo, bez odvlaživača bi trebalo ceo dan ili dva da se osuši na stalku, a i dalje je jeftinije od upotrebe mašine za sušenje veša ili centralnog grejanja“, zaključila je Anđela.
(Net.hr)
(Krstarica)