Koje žene češće rađaju dečake? Šta kažu verovanja a šta nauka? Šokiraće vas neke tvrdnje

Oduvek se veruje da na pol bebe utiče sve, od karaktera buduće majke do ekonomske situacije, ljubavi oca i mnogih drugih sitnica. Ali, šta sve od toga, može da se pojasni i nekim naučnim saznanjima.

Trudnice se često muče pitanjem: kako predvideti pol nerođenog deteta? Postoje li način da se pogodi koja žene će roditi devojčice, a koje će postati majka sinova?

Skoro pa naučni pristup
Postoji mnogo teorija o rođenju devojčica i dečaka. Zvanična verzija predlaže razumevanje X i Y hromozoma i obraćanje pažnje na trenutak ovulacije. Da bi se dečak rodio, oslobođeno jajašce mora da se sastane sa spermatozoidom sa Y hromozomom. U telu žene nema takvog hromozoma, pa se veruje da pol nerođenog deteta u potpunosti zavisi od muškarca.

Spermatozoidi sa Y hromozomom su veoma brzi i lakši od svojih X kolega. Žive samo dva dana, pa ako roditelji žele dečaka, onda treba da pokušaju da zatrudne dan ranije, dan posle i na dan ovulacije, neke su od preporuka. Dok su spermatozoidi sa X hromozomom, od kojih zavisi rođenje devojčica, otporniji, u stanju su da žive u telu žene i do pet dana i mogu da sačekaju oslobađanje jajne ćelije ili da je kasnije oplode.

Nauka takođe sugeriše da ženski orgazam koji prethodi začeću povećava šanse da se rodi dečak: u ovom trenutku, vaginalno okruženje se menja u alkalno, što pomaže spermi sa Y hromozomom odgovornim za rođenje dečaka da se brže kreće ka jaješcetu.

Uprkos činjenici da nauka otkriva mnoge tajne univerzuma, nažalost, još uvek ne može pouzdano da odgovori na pitanje kog će pola biti beba. Da biste pronašli odgovor na ovo pitanje, možete se obratiti iskustvu, vekovima starim zapažanjima i raznim vrstama hipoteza, koje ponekad potvrđuje nauka.

Ljudi su odavno primetili da žene sa snažnim i energičnim karakterom češće rađaju dečake. Ovo može da se objasni uz pomoć naučnih saznanja: pošto u trenutku začeća i neko vreme nakon njega, svaki fetus pokazuje prisustvo ženskih genitalnih organa, jer je pod uticajem majčinih hormona, posebno estrogena.

Slika počinje da se menja pod uticajem testosterona: što više testosterona majka ima, veća je verovatnoća da će imati dečaka. Popularna glasina potvrđuje ovu teoriju i činjenicom da muškarci više vole nezavisne žene, pa ih više vole, a verovatnije je i da će dobiti dečake.

Ako žena nije sigurna u sebe i jasno pokazuje ponašanje koje više zavisi od muškarca u vezi, onda će najverovatnije imati ćerku, veruje se.

Višak topline i nedostatak nežnosti
Neki veruju da pojava dečaka je zbog prisustva rezerve nepotrošene topline i nežnosti u budućoj majci, koju ona hitno treba da prenese na svoju bebu.

Ako žena ima energetski deficit, oseti nedostatak nežnosti, onda će najverovatnije roditi devojčicu kako bi vratila izgubljenu ravnotežu i dala majci malo topline, koja joj je očigledno nedostajala.

U stvari, priroda veoma inteligentno raspoređuje devojčice i dečake tako da svaka majka dobije ono što joj treba. U porodicama u kojima se rađaju dečaci, žene su okružene velikom pažnjom svojih muževa.

Dok žene koje rađaju devojčice doživljavaju neke probleme u odnosu sa mužem, pa im je potrebno balansiranje ženske energije u svom domu.

Naučnici su otkrili da se u turbulentnim vremenima, kada su žene izložene stresu, češće rađaju devojčice. U 75 odsto slučajeva, ako je buduća majka postala nervozna, rodile su se ćerke. Stručnjaci su zabeležili sličnu pojavu nakon terorističkog napada 11. septembra i nakon pada Berlinskog zida.

A kineski naučnici su otkrili da se devojčice češće rađaju od majki sa niskim krvnim pritiskom. Do ovog zaključka su došli nakon što su ispitali više od 3 hiljade žena koje su postale majke tokom godina istraživanja.

(Yumama.mondo.rs)

(Krstarica)